انواع شیوه‌های پذیرش در آزمون سراسریدر آزمون سراسری براساس نوع سنجش کتبی و عملی یا مواردی از قبیل معاینه، دو نوع پذیرش متمرکز و نیمه‌متمرکز وجود دارد.

رشته‌های متمرکز: رشته‌هایی هستند که برای ورود به آن‌ها، تنها مرحله‌ی سنجش، آزمون کتبی چهار گزینه‌ای (تستی) است. در روش متمرکز، نیازی به شرکت در مصاحبه یا آزمون عملی نیست و بیشتر رشته‌ها از این نوع هستند.

رشته‌های نیمه‌متمرکز: رشته‌هایی هستند که برای ورود به آنها علاوه بر شرکت در آزمون سراسری (آزمون کتبی)، شرکت در مصاحبه، معاینه یا آزمون عملی هم لازم است.
نتیجه‌ی رشته‌های نیمه‌متمرکز، به دلیل آزمون عملی، دیرتر از نتایج نهایی آزمون سراسری اعلام می‌شود.

رشته‌های خاص: برای ورود به رشته‌های خاص هم شرکت در معاینه یا مصاحبه لازم است. تفاوت رشته‌های خاص با نیمه‌متمرکز در زمان مصاحبه یا آزمون عملی است. نتایج پذیرفته‌شدگان این رشته‌ها هم‌زمان با رشته‌های متمرکز (اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری) اعلام می‌شود.

 در چینش رشته‌های متمرکز و نیمه متمرکز در فرم انتخاب رشته دقت کنید:

فرض کنید، در دو رشته، یکی متمرکز و دیگری نیمه‌ متمرکز، هر دو امتیاز قبولی آورده باشید

حالت اول: اگر در فرم انتخاب رشته، رشته‌ی متمرکز را قبل از نیمه‌متمرکز قرار داده باشید، رشته‌ی متمرکز به عنوان تنها رشته‌ی قبولی شما اعلام می‌شود.

حالت دوم: اگر در فرم انتخاب رشته،رشته‌ی نیمه‌متمرکز را قبل از رشته‌ی متمرکز قرار داده باشید، چون نتایج رشته‌های متمرکز زودتر اعلام می‌شود، ابتدا رشته‌ی متمرکز به عنوان رشته‌ی قبولی شما اعلام می‌شود، بعد از مدتی برای شرکت در مصاحبه رشته‌ی نیمه‌متمرکز معرفی می‌شود.
در این حالت اگر در مرحله‌ی مصاحبه شرکت کنید و پذیرفته شوید، حتی اگر در رشته‌ی قبلی (متمرکز) مشغول به تحصیل باشید، طبق مقررات آزمون سراسری به طور خودکار (و به اجبار) از رشته‌ی اول به دوم (نیمه متمرکز) منتقل می‌شوید.

افتخارآفرینی مجدد دانش آموز دبیرستان یاسین در مسابقات نقاشی جهانی سازمان بهداشت جهانی

نفرات برتر آزمون ۱ اردیبهشت

نفرات برتر آزمون ۲۰ اسفند

نفرات برتر آزمون ۶ اسفند

نفرات برتر آزمون ۸ بهمن

نفرات برتر آزمون ۲۴ دی

توصیه‌هایی برای ایام امتحانات

توصیه‌هایی برای ایام امتحانات

دانش آموزان:

۱) توکل به خدا، داشتن اعتماد به نفس، حفظ آرامش و نگرش مثبت نسبت به امتحان

۲) داشتن برنامه ریزی درست برای ایام امتحانات

۳) پرهیز از مهمانی رفتن و دعوت از مهمان در ایام امتحانات

۴) رعایت تغذیه مناسب و داشتن خواب کافی

۵) توجه ویژه به کتاب درسی و مرور نکات مهم و برجسته کتاب درسی

۶) توجه به برنامه امتحانی و حضور به موقع در جلسه امتحان

۷) توجه به توانایی ها و استعداد های خود

۸) تمرکز حواس و توجه به تمام سوالات، وقت امتحان و بارم هر سوال در جلسه امتحان

۹) بررسی پاسخ های سوالات بعد از امتحان

اولیای دانش آموز:

۱) ایجاد فضای مناسب در منزل برای دانش آموز

۲) پرهیز از ایجاد تنش و اعمال فشار به دانش آموز 

۳) نظارت بر استراحت، خواب و تغذیه دانش آموز

۴) تعطیلی رفت و آمد و مهمانی های خانوادگی در ایام امتحانات

۵) حذف وظایف خانگی محوله به دانش آموز در ایام امتحانات

۶) توجه به برنامه امتحانی دانش آموزان و پی گیری جهت حضور به موقع در جلسه امتحان

با آرزوی موفقیت برای همه دانش آموزان

نفرات برتر آزمون ۳ دی

نفرات برتر آزمون ۱۹ آذر

نفرات برتر آزمون ۴ آذر

نفرات برتر آزمون ۲۱ آبان

تاثیر سوابق تحصیلی و تاثیر معدل در کنکور ۹۶ اعلام شد

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال 1396 می رساند: با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 1395/2/26 مجلس محترم شورای اسلامی، و براساس مصوبه هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 95/8/9 میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1396  همانند آزمون سراسری سال 1395 به صورت زیر می‌باشد:

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و  کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.

ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.

نفرات برتر آزمون ۷ آبان

نفرات برتر آزمون ۲۳ مهر